Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Troszkę basu do O1 kombi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Troszkę basu do O1 kombi.

    a'propos szyb...... z własnego doświadczenia, mój agent namówił mnie na dodatkowe ubezpieczenie "warta auto-szyby", kosztowało coś ok. 60 pln/rok i........... okazało się jak znalazł, po jakis 3 miesiacach ktoś rozwalił mi przednią. wystarczył telefon i na drugi dzień miałem nową.

  • #2
    Troszkę basu do O1 kombi.

    Orientuje się może ktoś czy da redę wpakować w któryś schowek w boczku kombi oryginalny sub od Audi A4/A6? Bo brakuje w ori głośnikach basu, a nie chcę grzebać się z drzwiami. Wystarczy mi odrobinę podkreślić niskie tony i myślę, że takie rozwiązanie byłoby najłatwiejsze. No i może wiecie jak takie ori suby Audi grają? Bo może to shit?
    Alfee
    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
    Kawasaki ER5 :-)

    Komentarz


    • #3
      gra ladnie znajomy ma w poprzedniej a4. powiem tak, zazdroszcze mu naglosnienia w jego aucie.

      Komentarz


      • #4
        a moze tube? efekt zapewniony
        Załączone pliki
        PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alfee
          No i może wiecie jak takie ori suby Audi grają? Bo może to shit?
          dokładnie, to shit :diabelski_usmiech

          [ Dodano: Pon 21 Kwi, 08 17:27 ]
          alfee, jeżeli nie masz nic zrobionego przy poprawie instalacji głośnikowej w drzwiach
          to ŻADEN sub Ci nie pomoże, bo po prostu nie przetwarza takiego pasma częstotliwości dźwięku
          inaczej mówiąc próbujesz leczyć syfa przy użyciu plastra czyli nie likwidujesz problemu tylko go pogłębiasz,
          kluczem do porządnej poprawy dźwięku w O I jest kompleksowe przerobienie miejsca mocowania głośników niskośredniotonowych, ale to już było pokazywane i mówione na forum już wielokrotnie - brakuje pomysłu zajrzyj do FAQ
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • #6
            bubuDE, Odpada. Miałem tak w poprzednim aucie i już nie chcę.

            Chcę dyskretnie, bez zabierania przestrzeni bagażnika i bez roboty z drzwiami. I wcale nie ma to być studio odsłuchowe. Ale nie ma to też mieć (jak teraz) jakości radia tranzystorowego z lat 70.


            Zamieszczone przez Nexus6
            dokładnie, to shit
            Słyszałeś taki sub? Czy nie bo nie?
            Alfee
            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
            Kawasaki ER5 :-)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez alfee
              Słyszałeś taki sub?
              słyszałem większość fabrycznych rozwiązań - komentarz do nich jest jeden "szkoda kasy"
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Nexus6, To akurat żadna kasa. Tylk, czy rzeczywiście będzie to uzupełniało beznadziejne głośniki seryjne octavii o (podkreślam) trochę basu. Bo w to, że nie zagra jak najgorsza nawet tuba/skrzynia nie wątpię. ALe też tego nie oczekuję.
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz


                • #9
                  alfee, widze ze sie napaliles na to wiec kup, moze spelni Twoje oczekiwania,
                  ja tego nikomu nie polece, a sam bym tego nie tknal nawet patykiem ... :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    po mojemu tak - a pisze na podstawie własnych doświadczeń: nawet jeśli dołożysz suba do fabrycznych głośników, to pomoże to tyle co umarłemu kadzidło - nic. jak będziesz chciał posłuchać tego basu - to trzeba będzie pogłośnić, jak podgłośnisz to nagle stwierdzisz, że uszy świdruje ci niesamowita ilość wyskoich , niezbyt przyjemnych w wykonaniu ori tweeterów tonów. i trzeba będzie ciszej. i tak w koło macieju.
                    czyli : wydasz jakąś kasę ( nawet jak o wartości dwóch , trzech browców)- to jednak szkoda, stracisz czas, albo znowu kasę, żeby ci to ktoś zamontował- też szkoda. a na końcu stwierdzisz, że to na pewno nie jest to o czym myślałeś, i zaczniesz kombinować od nowa.
                    Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                    Komentarz


                    • #11
                      Nexus6, Nie chodzi o napalenie, tylko szukam jakiegoś rozwiązania, które poprawi jakośc dźwięku za małą kasę i bez nakładu sił.

                      [ Dodano: Pon 21 Kwi, 08 22:22 ]
                      huwe, Może masz rację. Przemyślę to jeszcze. Ale na pewno nie będzie grzebania w nagłośnieniu seryjnym.


                      I jak już dwa razy wspominałem nie zamierzam uzyskać brzmienia sali koncertowej ani opery. Wystarczy jakość miniwieży z bazaru. A narazie to gra jak jamnie z 1988 roku. ;]
                      Alfee
                      Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                      Kawasaki ER5 :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        mamy rozumieć że nie chcesz nic robić z drzwiami wszystko ma być ori fabryka - to w jaki sposób chcesz poprawić brzmienie niczego nie dotykajac ? powiem tak - gdy wytłumiłem sobie drzwi i dałem pierścień z MDFu pod ori woofery - dźwięk poprawił się 2 razy, choćby i dekarska sie tu sprawdzi bedzoe dużo lepiej niż poprzednio :diabelski_usmiech
                        http://www.elcal.pl/

                        Komentarz


                        • #13
                          weź zrób sobie
                          - fajny przód np. jakiś komplet odseparowany - HElixy ?
                          - później wytłum drzwi - dekarska j/w albo maty wygłuszające.
                          - później kup skrzynie np. JBL czy MAGNATa zwykłą - nie tube bo to zło, poczytaj o nich opinie. Napewno nie zajmie jakiejś ogromnej powierzchni i powinno być miło
                          - jak będzie CIe męczyć to jakiś wzmachol zwykły - np. magnata.

                          Nie będzie to mega drogi zestaw a na pewno Ci się dzwięk poprawi

                          Pzdr.
                          Noclegi w Centrum ZAKOPANEGO :
                          http://www.apartamentycentrum.zakopane.pl
                          Better, faster, stronger...
                          http://www.polskajazda.pl/Profil,For...el,Tigra/32213
                          1.6 16V ....... 2.0 16V ....... 2.8 V6T ....... 1.9 TDI+ ...... EJ20T BUG ... Ej25 LEgaś

                          Komentarz


                          • #14
                            alfee, oje podejście do temat audio było dokładnie takie jak Twoje.... czas i mizerne efekty osiągane półśrodkami pozwalają mi stwierdzić: bez ingerencji w fabryczne audio nic nie zdziałasz.
                            Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                            Komentarz


                            • #15
                              alfee, pisałem to już wielokrotnie - kluczem są przednie drzwi i montaż głośników w nich;
                              dobrze zamontowany zestaw przedni obywa sie bez suba :diabelski_usmiech
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                z czasem przychodzi chec na suba :diabelski_usmiech
                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Nexus6
                                  alfee, pisałem to już wielokrotnie - kluczem są przednie drzwi i montaż głośników w nich;
                                  dobrze zamontowany zestaw przedni obywa sie bez suba :diabelski_usmiech
                                  Dokladnie :!: nie wiem czy mam dobrze zamontowany zestaw, ale bez suba sie obywam, a w pierwszym zalozeniu mial on byc podstawa calej ingerencji :diabelski_usmiech
                                  alfee jezeli chcez miec tanio, tu kup maty APP/BOLA ~100-120zl, zestaw glosnikow odseparowanych za ~350-400zl, dystanse z MDFu 30-40zl. Calosc ~600zl plus wlasny naklad pracy(jeden dzien). Mysle ze taka wersje econo bedzie lepsza niz sub do tych seryjnych glosnikow.

                                  [ Dodano: Sro 23 Kwi, 08 10:29 ]
                                  Zamieszczone przez ziutsane
                                  z czasem przychodzi chec na suba :diabelski_usmiech
                                  Juz ze 2-3lata do mnie nie przychodzi :wink:
                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    hehehe co kraj to obyczaj mi przyszla i z tego co sie orientuje to wiekszosci przychodzi z tego co pamietam masz tam hertza u Siebie wiec basu Ci nie brakuje sam mialem hertza i potrafily kopnac
                                    ja narazie nie siedze w pl ale zona wygrzewa subwoofer i monoblocka takze jak wroce za miesiac do pl mam nadzieje ze wkoncu "zagra" no i moze wkoncu skoncze dlubanie z Car audio ( zostalo zabudowanie piecy i kondensatorow w bagazniku, zrobienie slupkow i zwrotnic takze niewiele najgorsze za mna ...)
                                    wracajac do tematu i do autora postu : sluchaj sie Nexusa dobrze Ci poradzil ...
                                    pozdro
                                    Radio: C90r+XDP210EQ
                                    Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                    Wzm:XES M1+FP 1.800
                                    Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      DZięki wszystkim za odpowiedzi i rady.
                                      Najpierw jednak muszę wsiąść do jakiegośaudi i zobaczyc/usłyszeć, czy to co tam mają dla mnie wystarczy.
                                      Jeżeli nie będzie zadowalające, to sobie daruję jakiekolwiek dłubanie.

                                      Jeszcze raz dzięki za wszystkie sugestie.
                                      Alfee
                                      Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                      Kawasaki ER5 :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez alfee
                                        Najpierw jednak muszę wsiąść do jakiegośaudi i zobaczyc/usłyszeć, czy to co tam mają dla mnie wystarczy.
                                        No to chyba Soczewka twoim przyjacielem :diabelski_usmiech
                                        Na liscie jestes i sporo osob tez tam jest pewno co ma jakies car audio zrobione.
                                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          alfee, znowu zabierasz sie do tematu od d..y strony,
                                          po 1 system w drzwiach O I nie gra tak jak system przedni w Audi,
                                          oba pojazdy są w diametralnie różnym stopniu wytłumione,

                                          więc na chwile obecną NIE MASZ CO porównywać.


                                          jedyne co możesz porównać to zapodać taki sub do O I i tam sprawdzać jego "przydatność" :diabelski_usmiech
                                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez alfee
                                            muszę wsiąść do jakiegośaudi
                                            Teraz to dopiero zobaczylem, tak jak wyzej ci pisalem proponuje ci wsiasc w Soczewce do jakiejs skody z budzetowym systemem. Mysle ze zrezygnujesz z tego suba :wink:
                                            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam,

                                              Jestem nowy na forum, czytam te wasze przepychanki i postanowiłem cosik napisac...

                                              Nie rozumiem jak można porównac bass z głośników w drzwiach do tuby :roll: ja mam zrobiony przód a nawet tył (4x6) i do tego obowiązkowo tuba. Kobmiak aż się prosi o dobrą tubę 8)

                                              A z podobnego wątku: ktoś starał się wybic z głowy wkładanie głośników na tył. Jeśli ktoś często ma pasażerów na dłuższych trasach i lubi słuchac głośno muzyki to są one niezbędne moim zdaniem. Ja miałem dośc narzekania że nie słyszą muzy - tylko sam bass na plecach. Głośniej nie mogłem bo za dużo bassu dla nich, mniej bassu też bo wtedy dla mnie prawie go nie było. Dodatkowe głośniki z tyłu załatwiły sprawę.

                                              A tak w ogóle to nie wyobrażam sobie pasma 30-50Hz z drzwi. tak żeby flaki wibrowały :lol: 8)

                                              Pozdr.!
                                              Konrad

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                KonKor, to milo, ze cos napisales od Siebie ... ale chyba jeszcze nie slyszales dobrze zrobionego auta i dobrze zrobionych drzwi
                                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez ziutsane
                                                  KonKor, to milo, ze cos napisales od Siebie ... ale chyba jeszcze nie slyszales dobrze zrobionego auta i dobrze zrobionych drzwi
                                                  słyszałem i sam mam zrobione nie najgorzej. po prostu dla mnie bass to tylko z tuby jest wystarczający...

                                                  chyba nie powiesz że do super zrobionych przodów tuba jest niepotrzebna i masz dokładnie to samo :?: :wink: co kto lubi, ale jeśli rozmawiamy o naprawdę mocnym i miękkim basie to nie wiem jak można mówic o nim w przypadku niewielkich głośników w drzwiach... o mocnym pomruku (taki który się "czuje" a nie słyszy ) rzędu 30-50Hz można zapomniec.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X